سلام رِفیق!!
پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی شماره یک ساری، امام محمد باقر (ع)

توصیه های مهم رهبر انقلاب در دیدار اعضای هیأت دولت اقتصاد مقاومتی؛ تنها راه ادامه روند پیشرفت كشور / اهتمام جدی به حل مشكلات معیشتی مردم

1391/06/3

نویسنده: امیر حسن پور | طبقه بندی:كانون برسی و تحلیل، 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبارزه با مفاسد اقتصادی را باعث افزایش سرمایه گذاری، استقبال سرمایه داران سالم و رونق بیشتر اقتصادی دانستند و افزودند: باید با چشمانی تیزبین، ریزبین و دوربین مراقب فساد اقتصاد بود و با آن مبارزه كرد كه در این زمینه همكاری متقابل دولت و دستگاه قضایی ضروری است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت ضمن برشمردن برخی نقاط قوت دولت، اقتصاد مقاومتی را تنها راه ادامه روند پیشرفت كشور دانستند و تأكید كردند: استفاده از همه ظرفیتهای بخشهای دولتی و غیردولتی، اهتمام جدی به حل مشكلات معیشتی مردم، مبارزه با مفاسد اقتصادی، حمایت از تولید ملی و مبارزه با اسراف از لوازم اقتصاد مقاومتی است.

ایشان در این دیدار كه در آغاز هفته دولت انجام شد با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی، باهنر و همچنین شهید عراقی، تجلیل از این عزیزان را زنده نگه داشتن گفتمان انقلاب و ارزش شهادت دانستند.

رهبر انقلاب هفته دولت را فرصتی برای تشكر از خدمات قوه مجریه و مسئولان و كاركنان دستگاهها خواندند و افزودند: این هفته علاوه بر فرصت ارائه گزارش و آشنا كردن مردم با حقایق و فعالیتهای دولت، فرصتی برای ارزیابی درونی و بررسی نقاط قوت و ضعف قوه مجریه است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عبور سریع فرصتهای خدمت، رئیس جمهور و همكارانش را به مغتنم شمردن یك سال باقی مانده از عمر دولت دهم توصیه و خاطرنشان كردند: در همین یك سال نیز می شود كارهای بسیار مهم و بزرگی انجام داد.

ایشان، سال چهارم فعالیتهای دولت دهم را از دو جهت خارجی و داخلی مهم برشمردند و افزودند: قدرتهای مستكبر همه توان خود را برای وادار كردن ایران به عقب نشینی به كار گرفته اند كه دولت نیز باید با استفاده از همه توان و ظرفیتهای كشور و ادامه روند پیشرفت ها،‌این توهم باطل دشمنان را بر هم بزند.

ایشان، سال آخر فعالیت دولت دهم را از لحاظ شیرازه بندی كارها نیز مهم دانستند و به هیأت وزیران تأكید كردند: شما به پركاری مشهور هستید همین ویژگی را با جدیت و تا لحظات آخر فرصت خدمت به مردم و كشور، حفظ كنید.

رهبر انقلاب روند كلی حركت كشور را با وجود برخی مشكلات و نقاط ضعفها، رو به جلو ارزیابی كردند و افزودند: حتی مراكز رصد جهانی نیز به روند پیشرفتهای ایران اذعان دارند اما برخی در این زمینه دچار توهم ناشی از ارزیابی غلط هستند.

ایشان با اشاره به ناكامی طرحها و ترفندهای بیگانگان افزودند: همیشه به یاد داشته باشید كه زورگویان جهانی دست از دشمنی بر نمی دارند و در پی هر ناكامی به دنبال تصمیمات و اقدامات جدید برمی آیند، بنابراین لازم است مسئولان نیز همیشه در فكر راهكارها و تدابیر جدید مقابله باشند.

ایشان پیش بینی سناریوها و توطئه های دشمن را باعث تسلط در میدان مواجهه با این توطئه ها دانستند و خاطرنشان كردند: اگر قبل از تصمیم دشمنان، بتوانیم سناریوی آنها را بخوانیم در اتخاذ تدابیر، موفق تر خواهیم بود.

رهبر انقلاب تمركز در كارهای قوه مجریه را بویژه در مسائل كلان و اساسی، ضروری خواندند و افزودند: تمركز در اینگونه مسائل در درجه اول به خود هیأت دولت برمی گردد و باید همه اعضای دولت خود را در تصمیمات اتخاذ شده شریك و مسئول بدانند و با هماهنگی كامل حركت كنند.

استفاده از همه توان كشور و بهره گیری از ظرفیتهای فكری و انسانی در داخل و خارج از دولت توصیه دیگری بود كه رهبر انقلاب در این دیدار بیان كردند.

رهبر انقلاب، با اشاره به اینكه نقاط ضعف را نیز باید بررسی و برطرف كرد در تشریح برخی نقاط قوت دولت افزودند: كارهای وسیع عمرانی در مناطق مختلف كشور، پیشرفت چشمگیر در زمینه علم و فناوری، ارتقای جایگاه ایران در عرصه سیاست خارجی و مسائل بین المللی، برجسته شدن ارزشهای انقلاب در گفتار و رفتار دولت از جمله ساده زیستی و دوری از تجمل، استكبار ستیزی و افتخار به انقلابی گری و تلاش برای ارتباط گسترده با مردم از جمله نقاط قوت دولت است كه منشأ بركات و آثار مثبتی بوده است.

ایشان تلاش فوق العاده را از دیگر ویژگیهای دولت دهم دانستند و توصیه كردند: این تلاش را با كیفیت كاری خوب، همراه كنید و برای تحقق وعده های داده شده اهتمام ویژه به خرج دهید.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان در ریشه یابی افزایش تلاشهای خصمانه امریكا و مستكبران در سالهای اخیر، به چهار عامل اشاره كردند: پیشرفتهای مستمر جمهوری اسلامی، زنده شدن شعارهای انقلاب، بیداری عظیم و بسیار مهم ملتهای منطقه و جلوگیری از الگو شدن ایران در چشم این ملتها.

ایشان در همین بحث افزودند: برخی افراد این روزها می گویند چرا دشمن تراشی می كنید اما این حرفها ناشی از تحلیل غلط است.

رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: در زمان امام خمینی (ره) نیز دشمنی های مستكبران پایانی نداشت چرا كه امام قاطعانه از انقلاب و اسلام و ایران دفاع می كرد و این واقعیات نشان می دهد هرگاه مسئولان و ملت ایران مواضع مستحكمی بگیرند چهره دشمن عبوس تر می شود كه البته مستكبران هیچگاه در مقابل این ملت پیروز نخواهند شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به برخی مشكلات موجود افزودند: عمده این مشكلات به مسائل معیشتی قشرهای متوسط و ضعیف مربوط می شود كه باید برای برطرف كردن آنها،‌ جداً همت و برنامه ریزی كرد.

ایشان در ریشه یابی مشكلات موجود خاطرنشان كردند: بخشی از مسائل ناشی از تورم است البته ما كمبود كالا در كشور نداریم اما گرانی و كاهش قدرت خرید مردم، باید علاج شود كه در این زمینه همه بخشهای ستادی و عملیاتی مسئولند.

رهبر انقلاب با اشاره به اینكه صاحبنظران داخل و خارج دولت، افزایش نقدینگی را یكی از ریشه های مشكلات فعلی می دانند تأكید كردند: باید با همفكری و تكیه بر علم و تجربه، راهی برای كنترل نقدینگی بیابید و نقدینگی افزایش یافته را به سمت مراكز تولید هدایت كنید.

ایشان توانمند كردن بخش خصوصی را یكی از اركان اقتصاد مقاومتی خواندند و تأكید كردند: لازم است سیاستهای اصل 44 با دقت و وسواس هرچه تمامتر دنبال شود.

رهبر انقلاب در ارائه تعریفی از اقتصاد مقاومتی افزودند: در این اقتصاد، هم روند پیشرفت كشور حفظ می شود و هم آسیب پذیری نظام اقتصادی در مقابل ترفندهای دشمنان كاهش می یابد.
ایشان استفاده از همه ظرفیتهای مادی و انسانی دولتی و غیردولتی را از لوازم اقتصاد مقاومتی دانستند و افزودند: باید به مردم واقعاً بهاء دهید.

حضرت آیت الله خامنه ای مبارزه با مفاسد اقتصادی را باعث افزایش سرمایه گذاری، استقبال سرمایه داران سالم و رونق بیشتر اقتصادی دانستند و افزودند: باید با چشمانی تیزبین، ریزبین و دوربین مراقب فساد اقتصاد بود و با آن مبارزه كرد كه در این زمینه همكاری متقابل دولت و دستگاه قضایی ضروری است.

حمایت از تولید، رسیدگی به واحدها و كارخانه هایی كه دچار مشكل شده اند، ‌فعال سازی واحدهای متوسط و كوچك، مدیریت منابع ارزی و حمایت همه جانبه از تولید ملی، دیگر توصیه مؤكد رهبر انقلاب به هیأت دولت بود.

ایشان مبارزه با اسراف را نیز در اقتصاد مقاومتی،‌مهم برشمردند و افزودند: در این زمینه، هم دستگاههای فرهنگ ساز بویژه رسانه ملی و هم دستگاههای اجرایی مسئولند.

حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز خرسندی از توجه دولت به ضرورت صرفه جویی در دستگاهها افزودند: مسئله استفاده از تولید ملی را نیز بطور جدی در دستور كار دستگاهها قرار دهید و مصرف اجناس و كالاهای خارجی را در دستگاهها ممنوع اعلام كنید.

توجه به شركتهای متكی بر اقتصاد دانش بنیان و حل مشكلات آنها از دیگر نكاتی بود كه رهبر انقلاب به دولت دهم توصیه كردند.

حضرت آیت الله خامنه ای بار دیگر مسئله وحدت و انسجام ملی را بسیار مهم خواندند و با دعوت جدی از مسئولان برای همگرایی ‌افزودند: حوزه های مسئولیتها مشخص است هر سه قوه باید با هماهنگی و تعامل عمل كنند.

ایشان، مسئولیت رسانه ها، افراد صاحب تریبون و پایگاههای اینترنتی را نیز در زمینه تقویت وحدت ملی مهم دانستند.

رهبر انقلاب، با توصیه به پرهیز از كارهای سطحی و توجه به كارهای عمیق در زمینه های فرهنگی خاطرنشان كردند: مراقبت كامل كنید كه فرهنگ مهاجم، فرهنگ عمومی را در معرض تأثیرگذاری و آسیب قرار ندهد.

حفظ روحیه انقلاب در دیپلماسی كشور و تلاش برای بهره گیری منطقی و صحیح از حوادث منطقه نكته دیگر ایشان خطاب به مسئولان قوه مجریه بود.

توصیه آخر رهبر انقلاب به رئیس جمهور و هیأت دولت این بود: برای خدا كار كنید و لحظه ای را در خدمت به مردم و نظام از دست ندهید اگر هم كسی نبیند خداوند می بیند و همه این فعالیتها را پاداش مضاعف می دهد.

آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نیز در این دیدار باگرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت به اصول خود یعنی عدالت، مهرورزی، خدمتگزاری، تلاش برای اعتلای كشور و پایبندی به اصول و ارزشهای انقلاب همچنان وفادار است.

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش های علم و فناوری ، بهداشت و درمان ، سیاست خارجی ، دفاعی ، اطلاعات، فرهنگ ، صدا و سیما ، میراث فرهنگی ، هسته ای ، آموزش عالی ، آموزش و پرورش ، مخابرات و محیط زیست تاكید كرد در بخش های مختلف اقدامات خوب و برجسته ای انجام گرفته است.

آقای احمدی نژاد همچنین به تدوین بودجه انقباضی در سال جاری اشاره كرد و  افزود: این بودجه انقباضی به گونه ای طراحی شده كه به كارهای عمرانی و بخش های تولید و اشتغال آسیبی نرسد.

آقای احمدی نژاد، اقدامات و زحمات ستاد تدابیر به ریاست معاون اول را برای مقابله با فشارهای اقتصادی، بسیار خوب و نتیجه بخش خواند و خاطرنشان كرد: دولت معتقد است كه در شرایط كنونی یكی از مسائل ضروری ، تمركز مدیریت در اجرا است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز در این دیدار در گزارشی از اوضاع اقتصادی كشور گفت: با وجود همه تلاشهای دشمنان برای تشدید تحریم ها ، اقتصاد ایران به یكی از قطبهای اصلی رشد در خاورمیانه تبدیل شده است.

دكتر حسینی رشد اقتصادی در سال گذشته را بدون در نظر گرفتن نفت 1/5 درصد اعلام كرد و افزود: ایران براساس آمار مراكز معتبر جهانی از لحاظ تولید ناخالص داخلی به هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده است و با معیارGDP ، در سال های اخیر در جایگاه دوم و سوم منطقه قرار گرفته است. افزایش سرمایه گذاری خارجی از 1600 میلیون دلار در سال 1386 به 4300 میلیون دلار در سال 90، رشد 3/2 برابری صادرات غیرنفتی و رشد 8/2 برابری ارزش بورس در 4 سال اخیر از دیگر نكات گزارش وزیر اقتصاد بود.

آقای حسینی گفت: در سالهای اخیر رشد سپرده های بانكی 1/2برابر شده و 65 درصد منابع بانكی در 3 بخش كشاورزی – صنعت و معدن و مسكن و ساختمان سازی به كار گرفته شده است.

وزیر اقتصاد، بیكاری و تورم دو رقمی را از نقاط ضعف اقتصاد كشور خواند و گفت: بیكاری در سال گذشته با 1/2درصد كاهش به 3/12 رسید و تورم به 1/9 درصد افزایش به 5/21 درصد رسید.

آقای حسینی گفت: اجرای طرح هدفمندی – افزایش نرخ ارز – افزایش قیمت كالاهای وارداتی و سفته بازی از جمله عوامل افزایش تورم بوده است.

وزیر اقتصاد در ترسیم چشم انداز اقتصاد كشور در سال جاری افزود: با وجود تشدید تحریم ها، دولت با صرفه جویی در هزینه و تدابیر ویژه در تلاش است ظرفیتهای داخلی را فعال سازد و با پشتوانه صندوق توسعه ملی، بخش خصوصی و تعاونی را برای حضور فعالتر در عرصه اقتصادی كمك كند.

آقای حسینی با تشریح تلاشهای دولت برای اجرای كامل سیاستهای اصل 44 قانون اساسی افزود: بهبود فضای فعالیت اقتصادی،‌صرفه جویی، انسجام و وحدت مدیریت اقتصادی و واقع نمایی بجای سیاه نمایی از ضرورتهایی است كه كمك می كند، سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی را با رشد و بهبود اوضاع اقتصادی پشت سر گذاریم.

در این دیدار رئیس كل بانك مركزی نیز گزارشی از سیستم بانكی و منابع و ذخایر مالی ارائه كرد.

آقای بهمنی با اشاره به استفاده از تمام توان سیستم بانكی در پرداخت تسهیلات گفت: 37 درصد از این تسهیلات برای بخش صنعت و معدن، 20 درصد برای كشاورزی، 25 درصد برای مسكن، 10 درصد برای خدمات بازرگانی و 8 درصد برای صادرات در نظر گرفته شده است.

وی به تسهیلات پرداخت شده به بخش صنعت و معدن در سه ماهه اول سال 1391 اشاره كرد و افزود: تسهیلات پرداخت شده 2/31 درصد بوده است كه در مقایسه با پایان سال 90، نشانگر رشد تسهیلات ارائه شده به بخش صنعت و معدن است.

رشد نقدینگی و راه اندازی سامانه های پورتال «ارزی، شتاب و شاپرك» برای كنترل صادرات و واردات از دیگر مواردی بود كه رئیس كل بانك مركزی در گزارش خود به آنها اشاره كرد.

آقای بهمنی ذخایر ارزی و طلای كشور را بسیار خوب توصیف و با اشاره به فشارهای اقتصادی امریكا و اروپا تأكید كرد: سیستم بانكی توانسته است با اقدامات خاص و ابتكاری، بسیاری از این محدودیت ها را مدیریت كند.

رئیس كل بانك مركزی در پایان با اشاره به اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها گفت: با اجرای این قانون ضریب جینی كه نمایانگر كم شدن فاصله طبقاتی است از 40/0 (صفر ممیز 40) به 38/0 (صفر ممیز 38) كاهش پیدا كرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار به بیان شاخص های اقتصادی بویژه در بخش تولید پرداخت. آقای غضنفری رشد سرمایه گذاری در بخش صنعت را در دولت های نهم و دهم 7 برابر و در بخش معدن 6 برابر اعلام كرد و گفت: 51 هزارپروژه صنعتی و معدنی در 7 سال اخیر اجرا شده است.

وی تعداد معادن فعال در كشور را در سال 83یعنی در آستانه آغاز به كار دولت آقای احمدی نژاد 3600 معدن و در سال جاری 5000 معدن اعلام كرد و افزود : میزان تولید مواد معدنی نیز از 155 میلیون تن به 340 میلیون تن رسیده است .

افزایش ظرفیت تولید خودرو از 960 هزار در سال 83 به 2 میلیون خودرو در سال 90، افزایش حدود 3 برابری تولید سیمان در همین مدت و افزایش دو برابری تولید فولاد در 7 سال اخیر از دیگر آماری بود كه وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد.

آقای غضنفری گفت: با توجه به سیر صعودی تولید در بخشهای مختلف، ایران در حال حاضر در تولید سیمان جزو ده كشور برتر جهان ، در تولید سرب و روی در خاورمیانه اول ، در تولید خودرو در رتبه سیزدهم جهان، در تولید فولاد هفدهم جهان و در تولید مس جزو ده كشور برتر جهان است.

در گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت افزایش صادرات غیرنفتی از حدود 31 میلیارد دلار در دولتهای هفتم و هشتم به 139 میلیارد دلار در دولت های نهم و دهم نیز مورد اشاره قرار گرفت.

وی گفت: در همین مقیاس زمانی، صادرات فنی مهندسی از 6/3 میلیارد دلار به 18 میلیارد دلار رسیده و مجموع صادرات كالا و خدمات فنی و مهندسی 3/4برابر شده است.

آقای غضنفری با اشاره به روند كاهش واردات و افزایش صادرات گفت: در این مدت نسبت واردات به صادرات با حدود 50 درصد بهبود، به 6/2 رسیده است.

تعامل جدی و گسترده با بخش خصوصی و اصناف نكته دیگری بود كه در گزارش وزیر صنعت و معدن برجسته شده بود.

آقای غضنفری همچنین با اشاره به فشارهای اقتصادی دشمنان ملت ایران گفت: با مدیریت فراز و نشیبهای بودجود آمده روند افزایش تولید در واحدهای صنعتی و معدنی آغاز شده كه چشم انداز بسیار خوبی را برای كشور ترسیم می كند.

وزیر جهاد كشاورزی نیز در این دیدار در گزارشی به اقدامات زیربنایی در بخش آب و خاك اشاره كرد و گفت: یكی از این اقدامات زیربنایی، گسترش شبكه آبیاری تحت فشار و اصلاح روشهای آبیاری است كه یك میلیون و دویست هزار هكتار از اراضی كشاورزی كشور تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته است.

آقای خلیلیان مجموع وسعت اجرای طرحهای زیربنایی در بخش آب و خاك را در دولت های نهم و دهم، 192 هزار هكتار بیان كرد و افزود: این آمار، سه برابر اقدامات انجام شده در سالهای قبل از 84 است.

بهره برداری از سه هزار و ششصد و نوزده واحد صنایع تبدیلی با ظرفیت 22 میلیون و چهارصد هزار تن، اصلاح ساختار واحدهای مرغداری و دامداری، و طرحهای ارتقای سلامت غذا از جمله اجرای عملیات كنترل بیولوژیك و مبارزه غیرشیمیایی با آفات، محورهای دیگری از گزارش وزیر جهاد كشاورزی بود.

آقای خلیلیان تراز بازرگانی صادرات محصولات كشاورزی را مثبت دانست و افزود: صادرات كشاورزی در سال 90، 64/1 میلیارد دلار بیشتر از واردات بوده است.

وی درخصوص تولید محصولات كشاورزی و باغی گفت: در سال 90 هفتاد و هفت میلیون تن محصولات زراعی، هیجده میلیون و سیصد هزار تن محصولات باغی، 720 هزار تن شیلات، و 14 میلیون و سیصد هزار تن دام و طیور تولید شده است.

دیدار رهبر انقلاب اسلامی با هیأت دولت با گزارش وزیر نفت ادامه یافت.

آقای قاسمی درباره پارس جنوبی گفت: 56 میلیارد دلار كار در جریان ، در این منطقه داریم كه با به ثمر رسیدن این سرمایه گذاری، در 3 سال آینده میزان تولید میعانات گازی  به 2/1میلیون بشكه و تولید گاز  به 2/1میلیارد متر مكعب خواهد رسید.

وزیر نفت گفت: در دولت های نهم و دهم در مجموع 140 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی داشته ایم كه 5 برابر دولتهای قبلی است.

آقای قاسمی با اشاره به تلاش دشمن برای تحریم نفتی افزود: به یاری خداوند و همت متخصصان داخلی، نهضت ساخت تجهیزات در داخل كشور را آغاز كرده ایم كه با برنامه ریزی انجام شده،‌امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، به صادر كننده اینگونه تجهیزات نیز تبدیل شویم.

وزیر نفت همچنین، از بهره مندی 15 هزار روستا از گاز در دولت های نهم و دهم خبر داد و گفت: تولید فراورده های نفتی به 262 میلیون لیتر رسیده است. اقای قاسمی این نكته را هم گفت كه براساس اجرای طرح هدفمندی، مصرف بنزین از 67 میلیون لیتر در سال 84 به 59 میلیون لیتر كاهش یافته است، در حالیكه اگر طرح هدفمندی اجرا نمی شد میزان مصرف بنزین در سال جاری به 130 میلیون لیتر می رسید.

وی صرفه جویی بوجود آمده از این طریق را 30 میلیارد دلار اعلام كرد.

وزیر نفت گفت: با برنامه ریزی انجام شده در حال حاضر بجز 2 میدان ، در همه میادین مشترك نفت و گاز فعالیم كه در دو ماه آینده در این دو میدان نیز تولید آغاز می شود و در مجموع یك میلیون بشكه نفت از این میادین استحصال خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی آخرین عضو هیأت دولت بود كه گزارشی از حوزه كاری خود بیان كرد.

ساخت بیست و یك میلیون و ششصد هزار واحد مسكونی در دولتهای نهم و دهم و افزایش نسبت واحد مسكونی به خانوار،‌مقاوم سازی یك میلیون و هشتصد و هشتاد هزار واحد روستایی، افزایش یك و نیم برابری تولید مسكن شهری در 7 سال گذشته، افزایش ظرفیت صنعتی سازی، و افزایش ساخت آزاد راه و بزرگراه، بخش هایی از گزارش آقای نیكزاد بود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به افزایش ظرفیت بنادر، توسعه لوكوموتیو و واگن های مسافری و باری و كاهش تلفات جاده ای با وجود افزایش تولید خودرو نیز اشاره كرد.

نظرات() 

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic