سلام رِفیق!!
پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی شماره یک ساری، امام محمد باقر (ع)

چگونه جزیره دار شویم؟

1391/03/20

نویسنده: | طبقه بندی:كانون اردوئی و تفریحی، كانون خبرنگاران، 

نباید كاری كرد كه در صورت تغییر مناسبات جهانی و از دست دادن پارتی های كلفت در دنیای سیاست، با كشور صاحب جزایر تنها بمانیم و گوشمان سه دور در جهت عقربه های ساعت پیچانده شود و خدای ناكرده این گوشت و چربی هایی كه با زحمت و مشقت فراوان و از راه فروش نفت به دست آورده ایم آب شده و همین یك وجب خاكی هم كه داریم زیر آب رود و حتی یك مشت خاك هم نماند كه بر سرمان بریزیم!

اصولا داشتن یك جزیره مستقل و مسایل مربوط به آن در كنار خوراك، پوشاك و مسكن از بدو تاریخ همواره جزو مهم­ترین دغدغه­های جامعه بشری بوده است. به گونه­ای كه این مساله به شكل پر رنگی در كتاب­ها و برنامه­های بصری صدا و سیماهای كشورهای جهان نمود ملموسی داشته است. به عنوان مثال داستان­ها و فیلم­های متعددی چون جزیره اسرار آمیز، جزیره گنج، جزیره ناشناخته، خانواده دكتر ارنست، رابینسون كروزو، ماجراهای گالیور و غیره در این رابطه تولید شده­اند كه تعددشان نشان از درجه اهمیت جزیره نزد نوع بشر دارد. شایان ذكر است كه اخیرا نیز سریال دنباله دار جزایر سه گانه از شبكه دوبی اسپورت در حال پخش می­باشد كه علاقمندان می­توانند تكرار قسمت اول را هر روز در همان ساعت از همان شبكه ببینند! همچنین از دیرباز جزیره و جزایر با ثروت عجین بوده به طوری كه مثلا شخصی به نام ش. جزایری را از بورژوا ترین اشخاص حوزه خلیج فارس به حساب می­آورند.

حال كه بحمدالله اهمیت وصف ناپذیر جزیره و جزایر روشن شد در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به روش­های صاحب جزیره شدن برای كشورهایی كه صاحب جزیره نیستند:

مواد لازم برای دست و پا كردن جزیره:

1-       ژن­ چوپان دروغگو و پینوكیو، یك عدد

2-      سنگ پای قزوین، هزار كیلو

3-      درهم و دینار، چند میلیارد

4-       جزایر یكی از كشورهای دوست و همسایه، سه عدد

5-      اعتماد به نفس كاذب، به مقدار مسعود شصتچی

6-      پارتی كلفت، یك عدد

7-      كشورهای  عضو شورای همكاری خلیج فارس، 21 عدد

8-      شركت­ها و نهادهای بی وجدان، هر چه بیشتر بهتر

9-      نمك و فلفل و پیاز داغ به میزان لازم

و اما راه­های رسیدن به جزایر:

1-      با لباس­های مندرس و ژنده و قیافه­ای مظلوم در كنار تنبان و ابوموسی روی قایق نشسته و دست تكدی و نیاز به سوی صاحبان جزایر دراز می­كنید تا بلكه دلشان بسوزد و سند شش دانگ جزایر را به نام شما بزنند!

2-      پرداخت مقدار قابل توجهی زیر میزی و پول چای و قهوه بچه­ها به شركت­های بی وجدان در راستای تغییر نام برخی از نقاط نقشه به تنب صغیر، تنب كبیر، ابوموسی اشعری و یا ولید ابن عقبه! البته در صورت سلیقه بهتر و بیشتر، نام­هایی مانند موریس، قناری و غیره نیز بسیار باكلاس و دهان پر كن بوده و اعتبار بین المللی بیشتری دارند. هر چند كه این اسامی ممكن است باعث پیدا شدن مدعیان جدیدی برای این جزایر شود.

3-      حركت دادن نشان­گر مرز فیمابین كشور خود با جزایر هدف با دستور پزشك معالج به میزان هر هشت ساعت چند سانتی متر. به این ترتیب كه در اوقات مقرر اندكی نشان­گر را از مرز خود دور كرده و به مرز كشور صاحب جزایر نزدیك می­كنیم. با این كار به تدریج به جزایر نزدیك شده و در یك فرصت مناسب در طول شب پرچم كشور خود را درون جزیره به احتزاز در می­آوریم. نكته مهم در این روش، انجام صحیح روش شماره 2 می­باشد تا همه چیز طبیعی جلوه كرده و منجر به فریب خوردن صاحبان جزایر شود.

4-      ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس. اساسا كسی كه دستش به اندازه كافی دراز نیست كه به جزایر دیگران دست درازی كند ولی آن قدر دراز هست كه به دهانش برسد باید با كد یمین و عرق جبین برود و خاك بریزد داخل آب و تا می­تواند جزیره مصنوعی درست كند از جزایر سه گانه بزرگ­تر و قشنگ­تر! واقعا حیف آن همه پول نیست كه داخل بانك­های سوییس خاك بخورد؟!

اما نكته پایانی: نباید كاری كرد كه در صورت تغییر مناسبات جهانی و از دست دادن پارتی­های كلفت در دنیای سیاست، با كشور صاحب جزایر تنها بمانیم و گوشمان سه دور در جهت عقربه­های ساعت پیچانده شود و خدای ناكرده این گوشت و چربی­هایی كه با زحمت و مشقت فراوان و از راه فروش نفت به دست آورده­ایم آب شده و همین یك وجب خاكی هم كه داریم زیر آب رود و حتی یك مشت خاك هم نماند كه بر سرمان بریزیم! اصلا طبق آخرین تحقیقات پزشكان پژوهشكده آكسفورد، ثابت شده كه هیچ كس از بی جزیرگی نمرده و نمی­میرد! پس بیایید تا بی گدار به آب خلیج فارس نزنیم!

نظرات() 

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic