سلام رِفیق!!
پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی شماره یک ساری، امام محمد باقر (ع)

سرخط مهمترین عناوین خبری روز جمعه "گروه سیاسی" باشگاه خبرنگاران

1391/09/25

نویسنده: احمد علی ابراهیمی |


اجازه بازدید از تاسیسات هسته‌ای در چارچوب NPT‌، شرط مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی، استیضاح وزیر آموزش و پرورش، احیای دریاچه ارومیه، احتمال تعمد در ارائه دیرهنگام بودجه، عدم اجماع اصلاح‌طلبان روی خاتمی، لزوم بازنگری مكرر قانون انتخابات و ارتباط با مصر از مهم‌ترین عناوین گروه سیاسی امروز (جمعه) باشگاه خبرنگاران بود.
به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران مهمترین عناوین خبری امروز(جمعه 24 آذرماه) به شرح زیر است:

نقوی حسینی: بازرسان آژانس براساس معیارهای فنی با ایران مذاکره کنند/ اجازه بازدید به آژانس در چارچوب NPT را داده‌ایم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آژانس باید در مذاکره با ایران از‌ دیدگاه‌های سیاسی دوری کند، ‌گفت: ما تا كنون بارها اجازه بازدید از تاسیسات خود را به آژانس داده‌ایم كه تمامی این اقدامات در چارچوب مقررات NPT صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: کاندیداهای احتمالی خدمات 34 ساله انقلاب را زیر‌سوال نبرند/ آمریکا‌ 380 هزار زندانی را آزار و شکنجه می‌کند

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری نباید خود را فرشته نجات معرفی کنند و خدمات 34ساله انقلاب را زیر سوال ببرد،‌ تاکید کرد: ما معتقدیم در راس ناقضین حقوق بشر دولت استکباری آمریکاست.

عضو کمیسیون اقتصادی مطرح كرد: در نظر گرفتن تمهیدات ویژه برای اقشار کم‌درآمد، پیش‌شرط مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در صورتی که دولت تمهیداتی ویژه برای اقشار کم‌درآمد در نظر بگیرد، امکان هم‌اندیشی بهارستان و دولت جهت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ‌ها وجود خواهد داشت.

سخنگوی هیئت رئیسه عنوان كرد: ابلاغ ممنوعیت دولت از پرداخت یارانه نقدی از محل مابه التفاوت نرخ ارز


سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: بعد از نوسانات نرخ ارز و مسائل اقتصادی نمایندگان مجلس با بررسی‌های متعدد در سطح کارشناسی در راستای مهار تورم‌ها در صحن علنی به مصوبه مذکور رای مثبت دادند و بعد از تصویب و تایید شورای نگهبان توسط رئیس‌مجلس ابلاغ شد.

خضری: استیضاح وزیر آموزش را به جد پیگیری می‌كنیم/ جمع‌آوری بیش از 30 امضا برای طرح استیضاح

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت:طرح سوال با یک امضا هم انجام می‌شود لذا من از خود مطمئن هستم و تا به نتیجه رساندن آن موضوع را پیگیری می‌کنم.

 واكنش شدید نمایندگان ارومیه؛ احیاء دریاچه ارومیه قطعی‌ است/ اظهار نظرشخصی در خصوص این دریاچه سندیت ندارد + تصاویر

برخی اشخاص در حالی از قطعیت خشك شدن در یاچه ارومیه سخن می‌گویند كا این موضوع با واكنش شدید نمایندگان ارومیه مواجه شده و این نمایندگان معتقدند احیای دریاچه ارومیه قطعی است.

عضو کمیسیون اقتصادی: شائبه تعمد دولت در ارائه دیرهنگام بودجه/ بی‌نظمی در بودجه به دلیل تاخیر در ارائه لایحه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اثر اولیه تاخیر در ارایه لایحه بودجه به مجلس را بی‌نظمی در بودجه سال آتی عنوان کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی: عده‌ای تابلوی پیروی از حضرت امام(ره) را به دست گرفته‌اند اما عکس نظر ایشان عمل می‌کنند

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه براساس قانون اساسی انتخاب رهبری با یک واسطه از سوی مردم انجام می شود گفت: قانون اساسی تحت اشراف حضرت امام(ره) و رای مردم تدوین شده است..

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح كرد: تحركات ناتو برای ضربه زدن به وجهه جمهوری اسلامی در منطقه


دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به حضور نیروهای ناتو و آمریکا و اعمال نفوذ در مناطق مختلف،طبیعی است که شاهد تحرکاتی در جهت ضربه زدن به وجهه کشور باشیم.

سجادیان: اصلاح‌طلبان بر روی عارف، مهرعلیزاده و حتی خاتمی اجماع نمی‌كنند

مدیر مسئول سابق روزنامه كارگزاران گفت: بعید می‌دانم که اصلاح‌طلبان بر روی عارف، مهرعلیزاده و حتی خاتمی اجماع کنند و در حال حاضر نیز بسیاری از اصلاح‌طلبان مخالف کاندیداتوری خاتمی هستند

حجت‌الاسلام‌ سعیدی: قانون انتخابات هر چند سال یک‌بار باید بازنگری شود

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: اگر قانون انتخابات، در مجلس رای آورد، دولت نیز حق دارد که از آن دفاع کرده و یا آن را رد کند و در نهایت تعیین‌کننده اصلی در این زمینه، شورای نگهبان است.

شاکری: ادعای انشقاق در جبهه پیروان پیش‌داوری فردی است
عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت:در صورت اعلام تفکیک جایگاه یک مقام مسئول از سوی مجموعه شورا و هسته مرکزی جبهه پیروان می‌توان به انشقاق در آن استناد کرد، در غیر این صورت ادعای شکاف در بین این جبهه تنها پیش‌داوری و نظر شخصی افراد مطرح کننده است.

سرلشگر یحیی رحیم صفوی: مدیران کشوری 30 ساله دوم خدمت خود را وقف راه‌اندازی خیریه‌ها کنند

مشاور دستیار عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینكه مدیران کشوری 30 ساله دوم خدمت خود را وقف راه‌اندازی خیریه‌ها کنند، گفت: می‌خواهیم اثبات کنیم ما به آرمان‌ها و ارزش‌هایی که برای آن انقلاب کردیم و به عهد و پیمانی که با خداوند بسته‌ایم، پایبندیم همچنین به محرومان و مستضعفانی که اساس و بنیان‌ انقلاب اسلامی را پی‌ریزی کرده‌اند، وفادار هستیم.

وحید دستجردی: مردم حدود 70 درصد از هزینه‌های درمانی را از درآمدهای خود پرداخت می‌کنند

وزیر بهداشت گفت: مردم 54 درصد از هزینه‌های درمانی خود را از درآمدهای خود پرداخت می‌کنند که با احتساب کسر شدن از هزینه‌های بیمه از درآمد آنها رقمی نزدیک به 70 درصد از سوی خود آنها پرداخت می‌شود که رقم بالایی است بنابراین ما باید اولویت‌بندی مان را در بودجه برای تامین سلامت مردم تغییر داده و به مسئله سلامت به طور جدی بپردازیم.

باقر لاریجانی: موسسه‌های خیریه در کشور باید گسترش یابد/ 16 درصد از مردم ایران تحت هیچ پوشش بیمه‌ای نیستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و درمانی دانشگاه تهران 16 درصد از مردم کشور تحت هیچ یک از پوشش بیمه ای نیستند و حتی کسانی هم که تحت بیمه هستند بیشتر هزینه درمانشان را خود پرداخت می‌کنند.

هاشمی رفسنجانی: انحراف از "توسعه و سازندگی" کشور بزرگترین انحراف است

رئیس‌مجمع تشخیص مصلحت نظام، بزرگترین انحراف را انحراف از توسعه و سازندگی کشور دانست و گفت: وضع کنونی کشور بسیار بهتر از پایان جنگ است و در حال حاضر امکانات مادی، انسانی، جغرافیایی و فکری بسیار خوبی در کشور وجود دارد و در صورت در پیش گرفتن تدبیر و تعامل در داخل و خارج، زمینه‌های جبران خسارت و جهش اقتصادی فراهم است.

کاردار سابق ایران در مصر: نباید در برقراری ارتباط با مصر عجله کرد/ مرسی حمایت همه‌جانبه مردم مصر را ندارد


کاردار سابق ایران در مصر گفت: مرسی مواضع مثبت بسیاری درباره ایران دارد اما فشارهای بین‌المللی از طرف غربیان بر این کشور بسیار زیاد بوده و دولت مصر قدرت لازم برای رهایی از فشارها را نداشته است.

برزگر: ارائه لوایح از سوی نمایندگان مجلس مانع صرف وقت بیهوده می‌شود

یک حقوقدان گفت: وکلای ملت بهتر است برای بررسی دقیقتر موضوعات در مجلس ابتدا آنها را به صورت لوایح پیشنهاد دهند تا بررسیهای اولیه صورت گیرد و احیانا از صرف وقت بیهوده نمایندگان جلوگیری کند.

احمدی: دانشجویان ایرانی اقدام به برگزاری همایش‌‌های بین‌المللی با دانشجویان جهان اسلام كنند

استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به برگزاری همایش اساتید جهان اسلام گفت: تمام تشکل‌های دانشجویی هم می‌توانند نسبت به برگزاری چنین همایش‌هایی در سطح داخلی و بین‌المللی اقدام كنند و قطعا نتایج خوبی را بر بدنه دانشجویی خواهد گذاشت.

نظرات() 

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات