سلام رِفیق!!
پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی شماره یک ساری، امام محمد باقر (ع)

انتخاب این مرد حزب الله را شاد خواهد کرد

1391/10/11

نویسنده: احمد علی ابراهیمی |


انتصاب جان کری به عنوان وزیر امورخارجه آمریکا می تواند بدترین کابوس برای اسرائیلی ها در دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما باشد.

دیپلماسی ایرانی: اگر جان کری، وزیر امور خارجه امریکا شود، حزب الله استفاده های بسیاری خواهد برد در عین حال به سود وزیر خارجه جدید نیز خواهد بود، به ویژه که در نیمه های راه سیاسی خود چنین دستاورد بزرگی را به دست می آورد.

حزب الله، حرکت آزادیبخش ملی ای در برابر تروریسم اسرائیلی است، مقاومتی مشروع مطابق با هر قانون آسمانی و زمینی است تا زمانی که اشغال وجود دارد. بگذریم از این که کاخ سفید حزب الله را سازمان تروریستی می داند، در حالی که خودش از تروریسم اسرائیل حمایت می کند تا دشمنی اش را به جاهای دیگر گسترش دهد.

باند شر لیکودی امریکایی – اسرائیلی با هر گونه حرکت مقاومتی مخالفت دارد، برای همین لازم است که هر جریانی علیه این باند شر شکل بگیرد تا علیه آن وارد عمل شود.

اگر حزب الله را به عنوان مثال در نظر بگیریم، همین رویکرد قابل انطباق بر حماس و جهاد اسلامی نیز هست، و باید تاکید کنیم که هر روزی که بتوان فقط در زمین اسرائیل جنگید مشروع است تا بدین ترتیب مورد اتهام واهی خارجی تروریسم از آرژانتین تا بلغارستان قرار نگیرند.

باند شر لیکودی اخیرا صحبت از اطلاعاتی زده که حزب الله می خواهد عملیات تروریستی ای را در کشورهای اروپایی انجام دهد، در حالی که حزب گفته است که به هیچ وجه قصد چنین برنامه ای را ندارد، بسیار روشن است که این خبر کذب محض است، یکی از دلایل روشن آن نیز این است که کشورهای اروپایی بر خلاف ایالات متحده امریکا هنوز قانع نشده اند که فعالیت های خارجی حزب الله تروریستی است، و حتی بسیاری از آنها تروریستی بودن این سازمان را رد می کنند.

در این جا بحث سوریه نیز مطرح است. سوریه حامی مهم حزب الله محسوب می شود و در این رابطه اتهام هایی متوجه حزب الله شده است. همه معترفند که حزب الله یک حرکت مقاومت مشروع است که چنین اتهام هایی به آن نمی چسبد. ما هم نمی خواهیم حزب الله چنین اتهام هایی را متحمل شود.

این روزها تحولات سوریه نیز به سمت یک جنگ داخلی تمام عیار متمایل شده است، حزب الله حزبی شیعی است که مورد حمایت ایران قرار دارد برای همین به راحتی مورد اتهام طایفه گری به ویژه از سوی کشورهایی که از طایفه گری سنی حمایت می کنند، قرار می گیرد. ما نمی توانیم از حزب الله بخواهیم که روابط خود را با ایران قطع کند تا کشورهای سنی عرب حاشیه خلیج فارس که این روزها روابط سردی با ایران دارند و حتی تهران را دشمن خود می دانند، از آن راضی شوند و دست از تهمت زنی بردارند. اما بهتر است حزب الله ضمن حفظ این رابطه و حمایتی که از سوی ایران می شود، به گونه ای رفتار کند که مورد اتهامی از سوی این مروجین طایفه گری و تروریسم قرار نگیرد. بی شک این کشورها در کنار کشورهای غربی به دنبال برافروختن دوباره شعله طایفه گری در لبنان میان شیعه و سنی هستند و برای رسیدن به این هدف از هیچ کاری نیز فروگذار نمی کنند. البته ما در جایگاه نصیحت کردن برای حزب الله نیستیم که خوب می دانیم این حزب هدفش تنها مبارزه با اشغال گر صهیونیست در خاک اسرائیل است.

تجربه من با اخوان المسلمین در مصر به من می گوید که آنها هیچ نقدی را، چه کوچک چه بزرگ، بر نمی تابند، ولی سید حسن نصرالله مرد فرهیخته ای است که با سعه صدرش می توانم به او بگویم که القاعده در سوریه را دریاب که به تحریک طرف های خارجی و حامیان عربش به تو اعلام جنگ داده است.

القاعده یک نهاد تروریستی است که اگر به حزب الله تعرض کند، این خطا بیش از همه به سود سید حسن و حزبش تمام خواهد شد. القاعده مسلمانان را به کشتن می دهد تا دیگر کسی از "یهود و صلیبی ها" باقی نماند که بخواهد آن را بکشد. به غیر از عملیات ترویستی 11 سپتامبر 2001 این جریان میلیون ها نفر از اعراب و مسلمانان را در جنگ های جورج بوش پسر به کشتن داد تا نوجمهوریخواهان بهانه کافی برای کشتن و غارت بیشتر در اختیار داشته باشند. به ویژه که برخی عراقی ها نیز در این خیانت خونین همکار القاعده شدند.

همه اینها را گفتم تا بگویم باند اسرائیل بسیار برایش سخت خواهد بود که با این وضعیت خاورمیانه و این توصیفاتی که درباره حزب الله گفته شد، بخواهد جان کری را به رویارویی با حزب الله ترغیب کند. حزب الله فقط می گوید که درگیری اش تنها در میدان درگیری است در حالی که القاعده همه دنیا را میدان نبرد خود می داند.

نامزدی سناتور کری با مخالفت های بسیاری از سوی باند اسرائیلی مواجه خواهد شد، چرا که همواره معروف بوده است که وی مذاکره را بر هر چیزی ترجیح می دهد. نیازی نیست که ثابت کنیم سیاست وی به دور از هر گونه رویارویی و درگیری است. او 30 سال در کنگره به خصوص در امور خارجی خبرگی داشته است و هیچ کس نمی تواند وی را فریب دهد.

واقع گرا می مانم و می گویم که از حزب الله نمی خواهم که پوست اندازی کند چرا که خودش خوب می داند چه سیاستی به سود اعراب، مسلمانان، حزب و حتی جریان های سیاسی دیگر است.

نظرات() 

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic