سلام رِفیق!! tag:http://saritcsb.ir 2020-11-30T12:06:57+01:00 mihanblog.com نه هرکه سر بتراشد قَلَندری داند! 2013-12-08T01:53:08+01:00 2013-12-08T01:53:08+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/727 توی نماز خونه نشسته بودم که دیدم یه پسره با یه لباس متفاوت اومد تو. پیش خودم فکر کردم لابد برای خوابیدن اومده. اما نه! اشتباه می کردم، از جا مهری یه مهر برداشت، وسایلشو گذاشت کنارش و قامت بست. خیلی از خودم بدم اومد و پیش خودم احساس خجالت کردم که از ظاهر افراد، باطنشون رو قضاوت کردم.متاسفانه همیشه از ظاهر افراد قضاوت می کنم. یادمه یه بار سر یه کلاسی استاد خیلی حرفای بی منطق می زد و بعضی از بچه ها هم آتیش بیار معرکه بودن تا وقت  هم بگذره. توی کلاس چند تا پسر ظاهراً بچه مثبت هم بودن که یکی شون توی نماز خونه نشسته بودم که دیدم یه پسره با یه لباس متفاوت اومد تو. پیش خودم فکر کردم لابد برای خوابیدن اومده. اما نه! اشتباه می کردم، از جا مهری یه مهر برداشت، وسایلشو گذاشت کنارش و قامت بست. خیلی از خودم بدم اومد و پیش خودم احساس خجالت کردم که از ظاهر افراد، باطنشون رو قضاوت کردم.
متاسفانه همیشه از ظاهر افراد قضاوت می کنم. یادمه یه بار سر یه کلاسی استاد خیلی حرفای بی منطق می زد و بعضی از بچه ها هم آتیش بیار معرکه بودن تا وقت  هم بگذره. توی کلاس چند تا پسر ظاهراً بچه مثبت هم بودن که یکی شون ریش داشت. فکر کردم اینا حتماً به استاد یه چیزی میگن و جواب حرفای بی منطقشو با استدلال میدن. اما دیدم نخیر! صدای هیچکدومشون در نیومد. خلاصه با اطلاعات کم خودم یه جوری با استاد وارد بحث شدم و بلاخره کلاس تموم شد. بعد از کلاس رفتم سراغ اون چند نفر و بهشون گفتم مگه شما مذهبی نیستین؟ چرا گذاشتین جو کلاس اینطوری بشه؟! یه نگاه عاقل اندر سفیه بهم انداختن و شروع کردن به بد و بیراه گفتن به من و مملکت .
اونجا بود که فهمیدم هرکی ریش بذاره و پیراهنشو نذاره تو شلوارش، لزوماً نمیتونه آدم خوبی باشه. و از تجربه چند روز پیشم هم فهمیدم، هرکسی که صورتشو می تراشه، شلوار جین می پوشه و به موهاش ژل میزنه، حتماً آدم جلفی نیست.
راستش اینا رو گفتم، چون دیدم خیلی های دیگه هم، مثل من فکر می کنن هرکی ظاهرش به بچه مثبت و این جور آدما می خوره، حتماً آدم خوبیه. ولی بعد که طرف میاد و یه اشتباهی می کنه، یا نه، اصلاً یه خطای بزرگ می کنه، می نویسن به پای دین و مذهب و میگن اینا همه شون همینن!
یاد صحبت آقای قرائتی افتادم که میگفتن : اگه یه نونوا نون بد بده دستتون، دیگه تا آخر عمر نون نمی خورین؟! پس چطور اگر یه مذهبی دین رو بد ارائه بده، دیگه طرف دین نمیرید !

این مطلب در شماره سه نشریه سلام رِفیق !! و در بخش خرده فرمایشات یک دانشجو منتشر شده است
]]>
سلام رِفیق !! - شماره سه 2013-12-07T01:53:08+01:00 2013-12-07T01:53:08+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/726 به لطف خدا سومین شماره از دوهفته نامه دیواری سلام رِفیق !! منتشر شد سلام رِفیق !! منتشر شد

]]>
دانشکده سیاهپوش شد 2013-11-05T01:53:08+01:00 2013-11-05T01:53:08+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/725 در آستانه ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) دانشجویان دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) در اقدامی هماهنگ محیط دانشکده و نمازخانه را سیاهپوش کردند.این مراسم که طی سه روز و پیش از آغاز محرم انجام شد، کار مشترکی بود بین بسیج دانشجویی دانشکده و همکاری سایر دانشجویان حسینی.همچنین در این مراسم که با نوحه خوانی و پذیرایی همراه بود به لزوم برگزاری هیات های مذهبی و زنده نگاه داشتن ایام محرم و صفر تاکید شد.ضمناً به مناسبت شب اول و دوم محرم، مراسمی در مکان نماز خانه دانشکده بعد زا نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد.&nb

در آستانه ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) دانشجویان دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) در اقدامی هماهنگ محیط دانشکده و نمازخانه را سیاهپوش کردند.

این مراسم که طی سه روز و پیش از آغاز محرم انجام شد، کار مشترکی بود بین بسیج دانشجویی دانشکده و همکاری سایر دانشجویان حسینی.

همچنین در این مراسم که با نوحه خوانی و پذیرایی همراه بود به لزوم برگزاری هیات های مذهبی و زنده نگاه داشتن ایام محرم و صفر تاکید شد.

ضمناً به مناسبت شب اول و دوم محرم، مراسمی در مکان نماز خانه دانشکده بعد زا نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد.

 

DSC_0637

DSC_0636

2013-11-02 16.41.32

2013-11-02 16.40.35

]]>
به آتش کشیدن نماد استکبار در راهپیمایی 2013-11-04T01:53:08+01:00 2013-11-04T01:53:08+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/723 دانشجویان دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری همچون سالهای گذشته، امسال نیز در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کردند.دانشجویان بسیجی این دانشکده نیز همراه سایر دانشجویان با فریاد های مرگ بر آمریکا ، انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.همچنین بسیج دانشجویی دانشکده شماره یک ساری به مناسبت این راهپیمایی، نمادی از استکبار جهانی که روی آن شعار های “مرگ بر آمریکا” ، ” مرگ بر انگلیس” و ” مرگ بر اسرائیل” نوشته شده بود را به آتش کشید.تصاویری از حضور دانشجویان دانشکده امام محمد باقر (ع) و بازتاب آن در سایر رس

دانشجویان دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری همچون سالهای گذشته، امسال نیز در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کردند.

دانشجویان بسیجی این دانشکده نیز همراه سایر دانشجویان با فریاد های مرگ بر آمریکا ، انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

همچنین بسیج دانشجویی دانشکده شماره یک ساری به مناسبت این راهپیمایی، نمادی از استکبار جهانی که روی آن شعار های “مرگ بر آمریکا” ، ” مرگ بر انگلیس” و ” مرگ بر اسرائیل” نوشته شده بود را به آتش کشید.

تصاویری از حضور دانشجویان دانشکده امام محمد باقر (ع) و بازتاب آن در سایر رسانه ها:


]]>
نمایشگاه جنایات آمریکا 2013-11-02T01:53:08+01:00 2013-11-02T01:53:08+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/724 به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نمایشگاهی در محوطه دانشکده امام محمد باقر (ع) برگزار شد.این نمایشگاه به همت جمعی از دانشجویان بسیجی این دانشکده برگزار شده که با استقبال دانشجویان و اساتید دانشکده همراه بوده است.گفتنی است در این نمایشگاه آثاری از جمله “سیاهه جنایات آمریکا در ایران” و مجموعه “غربی ها رحم نمی کنند” در معرض عموم قرار گرفت.  به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نمایشگاهی در محوطه دانشکده امام محمد باقر (ع) برگزار شد.

این نمایشگاه به همت جمعی از دانشجویان بسیجی این دانشکده برگزار شده که با استقبال دانشجویان و اساتید دانشکده همراه بوده است.

گفتنی است در این نمایشگاه آثاری از جمله “سیاهه جنایات آمریکا در ایران” و مجموعه “غربی ها رحم نمی کنند” در معرض عموم قرار گرفت.

 

]]>
قانونمداری یا قانون نَمَداری؟! 2013-10-27T01:53:08+01:00 2013-10-27T01:53:08+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/722 یک : یکی از روزهای گرم تابستان، به سرم زد نگاهی به سایت دانشکده بیاندازم و اوضاع را بررسی کنم. در حین بالا و پاین کردن سایت، متوجه شدم که تاریخ شروع کلاسها 16 شهریور اعلام شده. تعجب کرده بودم که چقدر زود جنبش علمی دانشکده به راه افتاده! صبح روز شانزدهم به راه افتادم. به دانشکده که رسیدم، احتمال دادم همکلاسی هایم هنوز از شهر خودشان حرکت نکرده اند و به ساری نرسیده اند. گفتم خب اگر دانشجو نباشد، کلاس هم که نیست. هرچند اساتید محترم هر روز حضور داشته باشند!چند روز بعد با فرض اینکه دانشجو ها رسیده یک : یکی از روزهای گرم تابستان، به سرم زد نگاهی به سایت دانشکده بیاندازم و اوضاع را بررسی کنم. در حین بالا و پاین کردن سایت، متوجه شدم که تاریخ شروع کلاسها 16 شهریور اعلام شده. تعجب کرده بودم که چقدر زود جنبش علمی دانشکده به راه افتاده! صبح روز شانزدهم به راه افتادم. به دانشکده که رسیدم، احتمال دادم همکلاسی هایم هنوز از شهر خودشان حرکت نکرده اند و به ساری نرسیده اند. گفتم خب اگر دانشجو نباشد، کلاس هم که نیست. هرچند اساتید محترم هر روز حضور داشته باشند!
چند روز بعد با فرض اینکه دانشجو ها رسیده اند، دوباره آمدم دانشکده. دیدم باز خبری نیست. گفتم شاید اصلاً سایت را ندیده اند و از تاریخ شروع کلاس خبری ندارند. برای همین تا آخر هفته را هم فرض گرفتیم حضرات سایت را مورد مطالعه قرار داده و تشریفشان را بیاورند. شنبه هفته بعد (23 شهریور) دوباره آمدم. گفتم دیگر همه باید باشند، یک هفته از شروع کلاسها گذشته است! اما جز چند نفری که لابد مثل من فکر می کردند کس دیگری را ندیدم. برای همین آن هفته را کلاً فرض کردم که دانشجوها سایت را می خوانند و تا آخر هفته خودشان را می رسانند.
30 شهریور، هفته سوم شروع کلاسها، رفتم دانشکده. چند نفری آمده بودند برای کارهای تسویه و فارغ التحصیلی. چند نفر هم برگه های کارآموزیشان را گرفته بودند دستشان و پله های ساختمان آموزش را بالا و پایین می رفتند. سرتان را درد نیاورم. از اواخر همین هفته که ماه مهر هم شروع می شد، کم کم دوستان همکلاسی زنگ می زدند و می پرسیدند : تو که ساری می شینی، بگو از دانشگاه چه خبر؟!

دو : در کلاس طراحی معماری، استاد از اصول و ضوابط شهرداری سخن می گفت و اینکه چطور باید ساختمانِ اصولی بسازیم. بچه ها می گفتند امروزه همه خلاف می کند و جریمه اش را هم می دهند. استاد گفت شما باید یاد بگیرید که خلاف نکنید. اگر99 درصد خلاف می کند، شما جزء آن یک درصد باشید. استاد در ادامه از دانشجوها خواست تا پروژه هایشان را هم طبق ضوابط کار کنند و داد دانشجوها در آمد ...

سه : از قانونمندی کشور های اروپایی و حتی همین آسیای شرقی، همیشه و فراوان گفته و شنیده ایم. و چقدر به به و چه چه نثارشان کرده ایم که نوش جانشان باد زندگی خوش آب و رنگشان که حقاً لیاقتش را دارند و در مقابل از بی قانونی در کشور خودمان شاکی بوده ایم که «مردم» اصلاً رعایت نمی کنند و ...
همیشه خودمان را کنار کشیده ایم و در افسوس آنچه دیگران دارند سوخته ایم. یک جمله معروف هست که حتماً شنیده اید: اشکی که پس از شکست جاری می شود، عرقی است که هنگام تلاش نریخته است.
همه اینها را گفتم تا برسم به اینجا که حضوربه موقع در کلاس هم، یک قانون است.
این مطلب در شماره دو  نشریه سلام رِفیق !! و  در بخش "خرده فرمایشات یک دانشجو" چاپ شده.
]]>
سلام رِفیق !! - شماره دو 2013-10-26T01:53:08+01:00 2013-10-26T01:53:08+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/733 شماره دوم دوهفته نامه دیواری بسیج دانشجویی دانشکده امام محمد باقر (ع) روی برد رفت!مطالبی که در این شماره می خوانید:اول دفتربی مقدمهداروخانه : صد دانه یاقوتنمکدونویژه : گفت و گوی جهان نیوز با خادم امام خمینی (ره)کجا بریم : عمارت کُلبادیاگه گفتی ... : اگه گفتی زیباترین باغ ایران کجاست؟تقدیرنامه : چشمانی که از محبت برق می زنندخرده فرمایشات یک دانشجو : قانونمداری یا قانون نَمَداری؟!نکتهپیام های شما؛ پاسخ های ماخداحافظ تا شماره بعد ...منتظر پیام های شما هستیم
مطالبی که در این شماره می خوانید:

 • اول دفتر
 • بی مقدمه
 • داروخانه : صد دانه یاقوت
 • نمکدون
 • ویژه : گفت و گوی جهان نیوز با خادم امام خمینی (ره)
 • کجا بریم : عمارت کُلبادی
 • اگه گفتی ... : اگه گفتی زیباترین باغ ایران کجاست؟
 • تقدیرنامه : چشمانی که از محبت برق می زنند
 • خرده فرمایشات یک دانشجو : قانونمداری یا قانون نَمَداری؟!
 • نکته
 • پیام های شما؛ پاسخ های ما
 • خداحافظ تا شماره بعد ...


منتظر پیام های شما هستیم
]]>
جشن های دهه ولایت 2013-10-24T01:10:53+01:00 2013-10-24T01:10:53+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/721 همزمان با جشن های دهه ولایت و همچنین ولادت حضرت امام علی النقی الهادی علیه السلام ، بسیج دانشجویی دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری اقدام به برپایی مراسمات جشن به این مناسبت ها نمود.در روزهای سه شنبه (سی ام مهر) و چهارشنبه (یکم آبان) جشن هایی برای تبریک و شادباش دهه ولایت در محوطه مقابل بسیج دانشجویی دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری برگزار شد.در پایان این مراسم که با  مدیحه سرایی در مقام امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام همراه بود از دانشجویان شرکت کننده در جشن ولایت، با شربت پذیرا همزمان با جشن های دهه ولایت و همچنین ولادت حضرت امام علی النقی الهادی علیه السلام ، بسیج دانشجویی دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری اقدام به برپایی مراسمات جشن به این مناسبت ها نمود.

در روزهای سه شنبه (سی ام مهر) و چهارشنبه (یکم آبان) جشن هایی برای تبریک و شادباش دهه ولایت در محوطه مقابل بسیج دانشجویی دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری برگزار شد.

در پایان این مراسم که با  مدیحه سرایی در مقام امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام همراه بود از دانشجویان شرکت کننده در جشن ولایت، با شربت پذیرایی شد.

این جشن ها  به همت بسیج دانشجویی دانشکده و جمعی از دانشجویان ولایتمدار دانشکده برگزار شد.


]]>
این راهش نیست ! 2013-10-17T13:13:38+01:00 2013-10-17T13:13:38+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/720 یک : در سلف دانشکده نشسته بودم و در حال غذا خوردن بودم که نفر روبرویی ام غذایش را تمام کرد، کیفش را برداشت و رفت ... ظرف غذا همانطور روی میز ماند. فکر کردم شاید اتفاقی افتاده و باید با عجله می رفته که حتی قاشق و چنگالش را هم از وسط ته مانده غذایش جدا نکرد. در همین فکر و خیال ها بودم که یکی دیگر، از یک میز دیگر بلند شد و به سمت درب خروج رفت و سینی غذایش ماند روی میز. حدس زدم شاید به قوانین اینجا آشنا نیست و لابد فکر کرده "خودشان بعداً می آیند جمع می کنند" .باز هم غرق در فکر بودم که یکی از همکلاسی یک : در سلف دانشکده نشسته بودم و در حال غذا خوردن بودم که نفر روبرویی ام غذایش را تمام کرد، کیفش را برداشت و رفت ... ظرف غذا همانطور روی میز ماند. فکر کردم شاید اتفاقی افتاده و باید با عجله می رفته که حتی قاشق و چنگالش را هم از وسط ته مانده غذایش جدا نکرد. در همین فکر و خیال ها بودم که یکی دیگر، از یک میز دیگر بلند شد و به سمت درب خروج رفت و سینی غذایش ماند روی میز. حدس زدم شاید به قوانین اینجا آشنا نیست و لابد فکر کرده "خودشان بعداً می آیند جمع می کنند" .
باز هم غرق در فکر بودم که یکی از همکلاسی هایم از سر میز ما بلند شد و شروع کرد به رفتن. از پشت صدایش کردم: استیلو نمی بری؟ گفت: نه بذار باشه، تو هم مال خودتو بر ندار. وقتی پرسیدم برای چی؟ گفت برای اعتراض!

دو : اعتراض بر خلاف ظاهر خشن و بی نظم اش، دارای چارچوب و ضوابطی است. یعنی برای اعتراض کردن به چیزی یا به کسی، حتماً باید در آن چارچوب حرکت کنید. و الّا  "جنبش" شما بیهوده خواهد بود و حتی حرفتان به جایی که باید برسد، نمی رسد. یکی از ضوابط اعتراض کردن این است که دقیقاً بدانید درباره چه چیزی، به چه کسی باید اعتراض کرد. مثلاً درباره اعتراض به نمره پایان ترم، حتماً باید به مسئول آموزش مراجعه کنید نه انبار مرکزی!
دومین چیزی که باید درباره اعتراض کردن بدانیم این است که چگونه اعتراض کنیم؟! مثلاً وقتی نمره پایان ترم مان مورد قبول نیست، بهترین کار مراجعه به آموزش و ثبت اعتراض است. (البته جدیداً از سایت اعتراض را ثبت می کنند!!) و عقلانی نیست که برای اعتراض به نمره قهر کنیم یا داد و بیداد راه بیاندازیم چون هیچ سودی ندارد.

سه : اعتراض به غذای دانشگاه (مخصوصاً کباب کوبیده!) در منطقی ترین حالت، صحبت کردن با مسئولین مربوطه است. اینکه بعد از غذا خوردن ظرف غذا را بر نداریم، یا در بهترین حالت برداریم و تا مکان مربوطه ببریم ولی همانجا رهایش کنیم و زباله هایش را تفکیک نکنیم، جز اینکه کارِ کارگر آشپزخانه را بیشتر می کند، هیچ خروجی دیگری ندارد.

این مطلب در شماره یک نشریه سلام رِفیق !! و  در بخش "خرده فرمایشات یک دانشجو" چاپ شده.
]]>
سلام رِفیق !! - شماره یک 2013-10-12T09:20:51+01:00 2013-10-12T09:20:51+01:00 tag:http://saritcsb.ir/post/719 اولین شماره دو هفته نامه دیواری سلام رِفیق !! به سلامتی در تاریخ بیستم مهرماه روی بـُرد دانشکده رفت و دانشجویان عزیز این نشریه رو مطالعه کردند. در زیر فایل تصویری این نشریه رو قرار دادیم. ان شاء الله که مورد پسند واقع بشه.برای دیدن عکس با سایز بزرگتر، روی عکس کلیک کنید.البته لازم به ذکر است که سایز اصلی نشریه رو، می تونین روی بـُرد دانشکده ببینین. سلام رِفیق !! به سلامتی در تاریخ بیستم مهرماه روی بـُرد دانشکده رفت و دانشجویان عزیز این نشریه رو مطالعه کردند.
در زیر فایل تصویری این نشریه رو قرار دادیم. ان شاء الله که مورد پسند واقع بشه.
برای دیدن عکس با سایز بزرگتر، روی عکس کلیک کنید.
البته لازم به ذکر است که سایز اصلی نشریه رو، می تونین روی بـُرد دانشکده ببینین.


]]>